Vidalı Kompresör Seçiminde Dikkat edilecekler:

Öncelikle kapasite belirlenmesinin en iyi düzeyde yapılması gerekmektedir. İşletmenizde kullanılan ihtiyacın belirlenmesi için makinelerinizin üreticileri ile irtibat kurulması önem arz etmektedir.

Doğru kapasite tayini yapılmaz ise enerji maliyetlerinizde ciddi oranda artış olabilir. Ayrıca Yanlış hesaplanan kapasite kompresörünüzün tam yükte çalışmasına sebebiyet verebilir ve hava ihtiyacınız tam olarak karşılanmaz. Sizler garantili olarak yaptığımız kapasite tayini ile gerçek anlamda bizim gibi profesyonellerden destek alabilirsiniz.

Diğer önemli bir hususta kompresörün çalışma basıncıdır. Çalışma basıncı işletmenizde bulunan makine ve aletlere göre belirlenmektedir. İhtiyaçtan fazla belirlenen hava basıncı maliyetlerinizi Arttırabileceği gibi kullanılan makine ve aletlere zarar verir. İhtiyaçtan daha az seçilen hava basıncı ise alet ve makinelerinizin çalışmamasına sebep verir. Vidalı kompresör seçerken hava basıncı tayini önem arz etmektedir.

Günümüz enerji maliyetleri arttıkça işletmeler maliyet hesaplarında mümkün olduğu kadar detaylı hesaplar yapmaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte Vidalı hava kompresörleri de inverter ve sabit hızlı olarak üretilmektedir. İnverter vidalı hava kompresörleri işletmenizin kapasitesi kadar güç üretmektedir. Yani kompresör hava tüketiminize bağlı  olarak değişken hızda çalışmaktadır. Bu husus işletmenizde ciddi oranda enerji tasarrufu sağlar.

Vidalı hava kompresörlerinde adından da anlaşılacağı üzere havayı üreten ana aksam vida grubu kaliteli ve uzun ömürlü olmalıdır. Airmach hava kompresörlerinde vida grubu Tam olarak 5 YIL Garantilidir. Bakımları zamanında yapılan vida gruplarımız uzun ömürlü olmakla beraber ihtiyacınızı tam olarak karşılamaya yönelik tasarlanmıştır. İşletmenizde hiçbir aksiliğe meydan vermemek adına ARGE çalışmalarımız neticesinde hesaplanan en iyi devir oranına sahiptir.

Vida Grubunu tahrik eden motor grupları vida grubuna yönelik ne fazla ne eksik olarak gerektiği güçte seçilmelidir.Kompresör seçiminin yanı sıra kompresörün çalışacağı ortamında doğru belirlenmesi çok önemlidir. Kötü şartlarda çalışan kompresör ve ekipmanları kısa sürede arıza yapar ve işletmenizde üretiminDurmasına sebebiyet verir. Satış danışmanlarımız kapasite tayininin yanı sıra satış öncesinde çalışma ortamının belirlenmesi içinde sizlere destek olacaktır.

Yukarıda yazanlardan sonra aslına bakarsanız en önemli husus satış sonrası hizmet kalitesidir. Airmach Kompresör olarak satışını yaptığımız her ürün için bakım takip sistemimiz ile gerekli planlamalar Yapılmakta, kompresörünüzün arıza çıkarmaması ve uzun ömürlü olması için sarf malzemeleri tam olarak değiştirilmektedir. Yağ – Seperatör Fitresi – Hava Filtresi en üst düzey kalitede kullanılmaktadır. Servis Ekiplerimiz herhangi bir arıza durumunda mucbir sebepler hariç aynı gün adrese yönlendirilmektedir. Servis personellerimiz her model ve kapasite cihazlar için dönem dönem eğitime ve sınava tabi tutulmaktadır. Bakım maliyetleri mümkün olduğu kadar düşük tutulmaktadır. Airmach olarak sizlere sözümüz bakım işlemlerinizde hem en kaliteli hem de en ekonomik çözümler sunacağız.